Ankara Cinsel Sağlık: Dr. Muharrem Baytemür

Dr. Muharrem BAYTEMÜR
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 9:00-18:00

Yaşın ilerlemesiyle vücut fonksiyonlarında, birçok sistemde değişiklikler olmaktadır. Kadın ve erkekte değişiklikler farklı seyretmekle birlikte, kronik hastalıklarda artış olmakta, şeker hastalığı , kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, kronik romatizmal hastalıklar başlıca artış gösteren hastalık grubu içerisinde yer almaktadır. Cinsiyet hormonlarında da yaşla birlikte azalma olmaktadır. Gerek hormonların azalması, gerek kronik hastalıklar gerekse kronik hastalıklara bağlı ilaç kullanımı kadın ve erkekte cinsel istekte azalmaya ( libido azalması/ kaybı ), ayrıca erkeklerde sertleşme sorunlarına ( impotans ) neden olmaktadır.

Libido kaybı/azalması ya da impotans yaşayan bireyler, yaygın bir şekilde çevresinden, ya da internetten sorununa çare aramakta, sahip olduğu kronik hastalıklar ve kullandığı ilaçlarla etkileşimini bilmeden ilaç/ürün kullanmaktadır. İnsan sağlığını riske atan bu durumdan kaçınmalı, hekime danışmadan ilaç ya da destekleyici ürün kullanılmamalıdır.

Dr. Muharrem BAYTEMÜR ..:Ankara Cinsel Sağlık :.. 2020..: Sitede yer alan içerik bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır . Bu bilgilendirme hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.